Noorte toetused Rae vallas

18.09.24

Rae Vallavalitsus kuulutab välja avaliku konkursi riskikäitumisega noortele ennetus-, tugi- ja nõustamisteenuse osutaja leidmiseks

Konkursi eesmärk on leida teenuse osutaja, kes pakub Rae valla riskikäitumisega noortele ennetus-, tugi- ja nõustamisteenust ning erinevaid toetavaid tegevusi 2024/2025 õppeaastal riskikäitumise vähendamiseks ning sotsiaalsete oskuste parendamiseks.

Riskikäitumise all peetakse silmas:

  • koolikohustuse mittetäitmist/koolitõrget;
  • noor on konfliktne;
  • noor ei tule toime enda emotsioonidega;
  • noorel on kõrgenenud ärevus;
  • noorel on depressioon;
  • noor on antisotsiaalne;
  • noorel on probleeme erinevate meelemürkide tarvitamisega jne.

 

Pakkumine peab sisaldama:

  • teenuse osutaja kontaktandmeid (tegemist peab olema juriidilise isikuga);
  • infot teenuse läbiviijate kohta (varasem kogemus, mis kvalifikatsiooniga juhendajad tegevusi läbi viivad, mitu juhendajat noortega tegeleb jne);
  • pakutava tegevuse tutvustust ja varasemat kogemust s.o teenuse kirjeldust;
  • teenuse hinda (käibemaksuta). 

 

Tellitava teenuse tingimused:

  • tegevused on suunatud riskikäitumisega noortele riskikäitumise vähendamiseks ja sotsiaalsete oskuste parendamiseks;
  • teenuses osalevate noorte vanus on 13-18 eluaastat;
  • osalevate noorte arv on 20 noort;
  • teenust osutatakse Rae valla territooriumil;
  • tegevusi viiakse läbi 2024/2025 õppeaastal regulaarselt, kestvusega vähemalt 6 kuud;
  • noortega kohtumiste arv on vähemalt 10 korda ning ühe kohtumise kestvus on vähemalt 1 tund (60 minutit);
  • teenus võib sisaldada nii individuaal-, kui ka grupitegevusi;
  • teenuse osutajal on vähemalt ühe aastane eelnev töökogemus riskikäitumisega noortega (nõutud kogemuse tõendamiseks palume esitada andmed CV-s).

 

Hindamiskriteeriumid:

1. Pakkumuse maksumus – osakaal 50% - vähim on parim.

Pakkuja esitab hangitava teenuse maksumuse käibemaksuta. Pakkuja peab teenuse hinna kalkuleerimisel arvestama kõikide aspektidega, mis on vajalikud hankija eesmärgi saavutamiseks.

Hindamismetoodika: madalaima väärtusega pakkumus saab maksimaalse arvu punkte. Teised pakkumused saavad punkte proportsionaalselt vähem ja arvutatakse valemiga: "madalaim väärtus" / "pakkumuse väärtus" * "osakaal".

2. Teenuse sisu – osakaal 50% - kvaliteet hankija hinnatav.

Pakkuja esitab pakkumuses ülevaate noortele ennetus-, tugi- ja nõustamisteenuse korraldusest ja sisust. Teenuse kvaliteeti hindamisel arvestatakse järgmisi kriteeriume:

2.1 Põhjalik ülevaade teenuse korraldusest ja sisust

Hindamispunkte antakse järgmiselt:

15 punkti- pakkumus on väga põhjalikult läbi mõeldud ja lahti kirjutatud. Teenus(ed) ja kasutatavad meetodid on kirjeldatud detailselt ja arusaadavalt. Üheselt ja selgelt on võimalik aru saada, kuidas teenuse osutamine toimub. Ei ole kahtlust, et hankija eesmärk saab täidetud. Valitud metoodika on põhjendatud ja asjakohane. Pakkumus sisaldab aspekte, millele lähteülesandes ei ole osatud tähelepanu pöörata. Pakutakse mitut erinevat liiki tegevust.

10 punkti- pakkumuses on teenuse osatamise kirjeldus välja toodud, kuid see on pigem üldine, jättes detailid käsitlemata. Detailide osas esinevad üksikud mittepõhimõttelised puudujäägid ja/või ebatäpsused, mis ei takista töö eesmärkide saavutamist.

5 punkti- pakkumus on üldises plaanis sobiv, kuid esineb probleeme, nt pakutud teenuse põhjendatuse ja sobivuse ning nende kirjelduse täpsuse osas. Hankijal tekkisid pakkumuses esitatud teenuse kirjelduse osas küsimused, kas valitud metoodikaga on võimalik töö eesmärki ja oodatavaid tulemeid täielikult saavutada ehk hankija eesmärk ei pruugi täies mahus täidetud saada.

1 punkt- teenuse kirjelduses esineb hulgaliselt olulisi puudujääke, nt ebasobivad lahendused, vähene arusaadavus pakutud metoodikast, olulise nõutava info mitteesitamine. Hankijal tekkis pakkumuses esitatud teenuse kirjelduse osas põhimõttelisi küsimusi ja kahtlus, kas valitud metoodikaga on võimalik töö eesmärki ja oodatavaid tulemeid saavutada.

2.2 Lisandväärtus

5 punkti- pakkumus saab 5 punkti, kui pakkuja pakub lisaväärtust, mida Rae Vallavalitsuse avaliku konkursi alusdokumentides pole ette nähtud ning mis hankija hinnangul aitab kaasa noorte riskikäitumise vähendamisele, noorte sotsiaalsete oskuste parendamisele, mitmekesistab teenust ja/või annab võrdsemad võimalused Rae valla noortele pakutavast teenusest osa saada.  

Pakkuja esitab vabas vormis kirjelduse lisaväärtuste kohta.

Hindamismetoodika: hankekomisjon hindab kõiki pakkumusi, andes sellele kas 15, 10, 5 või 1 punkti. Pakkumus saab lõpliku hinde hindamiskomisjoni hinnete aritmeetilise keskmise alusel. Tulemus ümardatakse kaks kohta peale koma.

Hindamiskriteeriumite punktides 1 ja 2 kirjeldatud hindamismetoodika kohaselt pakkumusele antud hindamispunktid liidetakse (hindamispunktid iga kriteeriumi lõikes täpsusega kaks kohta pärast koma) ning pakkumustest moodustatakse pingerida hindamispunktide kogusumma alusel, alustades kõige enam hindamispunkte saanud pakkumusest.

Kui kaks või enam pakkumust saavad hindamispunkte võrdselt, tunnistatakse edukaks pakkumus, mis on nimetatud pakkumuste hulgast saanud rohkem hindamispunkte hindamiskriteeriumite punkti 2. osas (teenuse kirjeldus). Kui vastava kriteeriumi osas on pakkumused saanud võrdselt hindamispunkte, tunnistatakse edukaks pakkumus, mis on nimetatud pakkumuste hulgas saanud rohkem hindamispunkte hindamiskriteeriumite punkti 1. osas (pakkumuse maksumus). Kui ka vastavas osas on saanud pakkumused võrdselt hindamispunkte, tunnistatakse edukaks pakkumus, mis on nimetatud pakkumuste hulgas saanud  hindamispunkte hindamiskriteeriumi 2.2 osas (lisandväärtus). Kui nimetatud sätete alusel ei ole võimalik edukat pakkumust välja selgitada, heidetakse eduka pakkumuse väljaselgitamiseks liisku. Tellija teavitab liisu heitmise ajast ja kohast eelnevalt vastavate pakkujate esindajaid vähemalt kaks tööpäeva ette, võimaldades neil soovi korral viibida liisu heitmise juures.

Pakkumised palume saata digitaalselt allkirjastatud meiliaadressil info@rae.ee hiljemalt 30.09.2024 kell 12.00.

Otsus pakkumuste hindamise tulemuse kohta tehakse teatavaks hiljemalt 3 nädala pärast peale pakkumuste esitamise tähtaega.

 

Täpsem informatsioon telefonil 5552 5478, kadi.kuhlap@rae.ee

 

Välisõppe stipendiumi määramise ja maksmise kord Rae valla õpilastele

Stipendiumiga toetatakse 14-19-aastaseid üldhariduskooli või kutseõppeasutuse tasemeõppes õppivaid õpilasi osalemaks välismaal vahetusõppes. Stipendiumi suurus ühele õpilasele on kuni 800 (kaheksasada) eurot üheks õppepoolaastaks või kuni 1600 (üks tuhat kuussada) eurot õppeaastaks.

Taotlejaks võib olla 18-19-aastane noor, 14-17-aastase noore puhul võrdset hooldusõigust omavad vanemad või lapse ainuhooldusõigust omav lapsevanem või eestkostja, kes on Rae valla elanikud taotlusele eelnenud aasta 31. detsembri seisuga.

Taotlusi saab esitada Rae valla iseteeninduses stipendiumi kasutamise perioodile eelnevalt 1. aprilliks või 1. oktoobriks.

Välisõppe stipendiumi taotlus (alaealine)

Välisõppe stipendiumi taotlus (täisealine)

Lisainfo: https://www.riigiteataja.ee/akt/424012020049

Rae valla noorte omaalgatusprojektide toetamise kord

14.05.24

Noorte omaalgatusprojektide toetamise eesmärgiks on ettevõtlikud ja aktiivsed Rae valla noored. Noorte omaalgatusprojekti kaudu toetatakse Rae valla noortele suunatud tegevusi ja üritusi.

Toetust võib taotleda Rahvastikuregistri järgi Rae vallas elav 7.-26. aastane noor, alaealise puhul tema hooldusõiguslik vanem või eestkostja.

Igal omaalgatusprojektil peab olema mentor.

Toetuse määramisel eelistatakse projekte, mis on:

  • seotud noorte koolivaheaja ja/või vabaaja sisustamisega;
  • innovaatilised ja uudsed;
  • noortele laialdase ja positiivse mõjuga;
  • seadnud oma projekti sihtgrupiks 7-19-aastased noored;
  • oma tegevusse kaasanud vähemate võimalustega ja/või erivajadustega noori;
  • kavandatud erinevate noortele suunatud digilahenduste välja töötamiseks;
  • suunatud suurema arvuga noortele.

Toetust makstakse kuni 500 eurot ühe omaalgatusprojekti kohta.

Taotlusi saab esitada Rae valla iseteeninduskeskkonnas. Taotluste esitamise tähtaeg on iga kuu 1. kuupäev.

Toetuse määramise kriteeriumite ja muu vajaliku infoga saate tutvuda SIIN.

Lisainformatsioon: noorsootöö spetsialist Kädi Kuhlap kadi.kuhlap@rae.ee, 5552 5478.

 

Taotlus- ja aruandevormid:

Rae valla noortele juhiloa saamisel tehtud koolituskulude osalise kompenseerimise kord

5.07.23

Rae valla noortele makstav kompensatsioon B-kategooria juhilubade saamisel on 180€.

Kompensatsiooni tingimused:

  • Noor ei ole avalduse esitamise hetkel vanem kui 21. aastane
  • Noor on omandanud vähemalt põhihariduse
  • Noore elukohaks on taotluse esitamise hetkel ja sellele eelnenud 12 kuul Rae vald
  • Noor on läbinud Transpordiameti B-kategooria mootorsõiduki juhi sõidueksami positiivselt

Taotlus tuleb esitada Rae valla haridus- ja kultuuriametile 90 (üheksakümne) kalendripäeva jooksul peale Transpordiameti poolt juhtimisõigust tõendava juhiloa väljastamist.

Rae valla noortele juhiloa saamisel tehtud koolituskulude osalise kompenseerimise kord–Riigi Teataja

Rae valla huvihariduse ja huvitegevuse toetus

4.11.24

5. novembril 2024 avaneb Rae valla huvihariduse ja huvitegevuse toetuse taotlemise III voor.

Huvihariduse ja huvitegevuse toetus on suunatud Rae vallas tegutsevatele juriidilistele isikutele, mille eesmärgiks on huvitegevuse maksimaalne võimaldamine, selles noorte osaluse jätkumine ja alternatiivsete lahenduste toetamine.

Toetust antakse sihtotstarbeliselt toetuse eesmärgi täitmiseks vajalike vahendite (sh tehnoloogiliste vahendite, litsentsitasude jms) soetamiseks, mille abil:

  • luuakse võimalusi erivajadustega ja/või riskikäitumisega laste osalemiseks huvitegevuses ja -hariduses;
  • suurendatakse huvitegevuse ja -hariduse kättesaadavust;
  • pakutakse huvitegevust ja -haridust rohkemale arvule noortele.

 

Toetust eraldatakse Rae valla eelarves selleks ettenähtud vahenditest, mis on eraldatud riigi eelarvest läbi toetusfondi kohalikele omavalitsustele ning mis on kooskõlas Rae Vallavalitsuse poolt kinnitatud huvihariduse ja huvitegevuse kavaga.

2024. aasta eelarve antud toetuse kogusummaks oli 20 000 eurot.

Eelarve jääk III vooruks on 5775 eurot.

Toetuse suurus ühe taotluse kohta on kuni 3000 eurot.

Toetust ei eraldata Rae valla hallatavatele asutustele.

Taotlusi saab esitada Rae valla iseteeninduskeskkonnas alates 5. novembrist kuni 19. novembrini.

Toetuse määramise kriteeriumite ja muu vajaliku infoga saate tutvuda SIIN.

Lisainformatsioon:
noorsootöö spetsialist Kädi Kuhlap kadi.kuhlap@rae.ee, 555 254 78.

 

Taotlus- ja aruandevormid:

 

Ülevaade toetatud projektidest

2023

I voor

  • Lastekoolitus OÜ (1798€)
  • MTÜ Harju Jalgpallikool (3000€)
  • Robopesa OÜ (2742€)
  • Spordiklubi Airpark (3000€)
  • Süstaslaalomi klubi Pirita (3000€)

II voor

  • Marrandite Spekter MTÜ (1481€)
  • MTÜ Harju Jalgpallikool (298,30€)
  • Raul Must Sulgpallikool MTÜ (945€)
  • Mittetulundusühing Mirru abiks (735,70)
  • OÜ Aruotsa (3000€)

2022

I voor

  • Nutigeen OÜ (1470€)
  • Raul Must Sulgpallikool MTÜ (3000€)
  • UK Stuudio OÜ (558€)
  • Raekool OÜ (2990,57€)
  • Lastekoolitus OÜ (2997,47€)
  • Mittetulundusühing Huvistuudio ÕHIN (489,59€)
  • Spordiklubi Airpark (3000€)

II voor

  • Danceda Studio OÜ (400€)
  • Raul Must Sulgpallikool MTÜ (950€)

III voor

  • MTÜ Harju Jalgpallikool (300€)
  • Nutigeen OÜ (1550,27€)
  • Spordiklubi Fortuna (500€)
  • Mittetulundusühing Huvistuudio ÕHIN (1459€)
  • ÜKSTEIST HOIDES Mittetulundusühing (335,10€)

2021

  • Dualteam OÜ (1495,20€)
  • Lastekoolitus OÜ (3000€)
  • Lumbricus OÜ (1998,22€)
  • MTÜ Laste arengu- ja tugikeskus (3000€)
  • Nutigeen OÜ (2549€)
  • Raekool OÜ (2994,80€)
  • Süstaslaalomi klubi Pirita (2650€)
  • UK Stuudio OÜ (2391€)
  • MTÜ Ruumiharidus (1980€)
  • MTÜ Õppe- ja Nõustamiskeskus Tark Õppija (1200€)
  • Spordiklubi Airpark (3000€)
  • Nutigeen OÜ (880€)
  • Mittetulundusühing Huvistuudio ÕHIN (332,52€)

2020

  • Süstaslaalomi klubi Pirita (3000€)
  • UK Stuudio OÜ (729€)
  • MTÜ Huvistuudio Õhin (1891€)
  • Lumbricus OÜ (3840€)
  • MTÜ Ruumiharidus (2800€)
  • Laste ja noorte õppekeskus (2700€)
  • Dance Team Royal MTÜ (2000€)
  • MTÜ Üksteist Hoides (3040€)

2019

  • MTÜ Ruumiharidus „Arhitektuurikooli Rae haru käivitamine (1508€)
  • Nutigeen OÜ „Robootika ring" (3200€)
  • Laste ja Noorte Õppekeskus „Tehnoloogiaringid lastele ja noortele Rae vallas" (3490€)
  • Drive It Up Kitarrikool OÜ „Drive It Up kitarrikool Peetri vabaajakeskuses" (4000€)
  • LA Music OÜ „Ukulele rühmatunniks ukulelede soetamine" (557€)
  • MTÜ Üksteist Hoides „Mamma Mia Laulu- ja Huvistuudio õppevahendite soetamine" (2802€)
  • Spordiklubi Airpark „Akrobaatika ja tumblingu treeningu inventari airtrack ja slackline soetamine" (2443€)

2018

  • Laste ja Noorte Õppekeskus „Tehnoloogiaringid lastele ja noortele Rae vallas" (3320€)
  • Noorte Muusikute Arendamise Klubi „Muusikalise huvitegevuse mitmekesistamine Rae vallas" (4000€)
  • Spordiklubi Airpark „Parkuuri ja akrobaatika tegevuste arendamine ja laiendamine Rae vallas" (3000€)
  • MTÜ Huvistuudio Õhin „Koorimikrofonid" (1756€)
  • MTÜ Vaskjala Külaselts „Vaskjala multimeedia labor" (3000€)
  • Mamma Mia Laulu- ja Huvistuudio „Asutatud Mamma Mia Laulu- ja Huvistuudio arendamine" (2924€)
 

Laste- ja noortelaagris osalemistasu hüvitis

Laste- ja noortelaagris osalemistasu kuluhüvitis on ette nähtud laagris osaleva 7 – 19 aastase lapse osalemistasu osaliseks katmiseks.

Taotluse võib esitada, kui on täidetud tingimused:
 
 1) võrdset hooldusõigust omavad vanemad või lapse ainuhooldusõigust omav vanem või lapse eestkostja on rahvastikuregistri andmetel valla elanik eelmise aasta 31. detsembril;
  2) laps, kelle laste- ja noortelaagris osalemise kuluhüvitist taotletakse, on eelkooliealine või õpib üldhariduskooli, kutsekooli või kõrgkooli päevases õppevormis ning on rahvastikuregistri andmetel valla elanik.

Laste- ja noortelaagriks loetakse käesoleva korra tähenduses vähemalt 6 ööpäeva kestvat laagrit, millel on valla- või linnavalitsuse, mille haldusterritooriumil laager läbi viiakse, kirjalik nõusolek laagri korraldamiseks või Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt väljastatud tegevusluba.

Taotlusele tuleb lisada laagris osalemise tasu maksmise aluseks olev dokument ja maksmist tõendav dokument või nende koopiad.

Hüvitatakse ainult laagrikorraldajale taotleja poolt tehtud kulud.

Kuluhüvitise taotluse esitamise tähtaeg on iga kuu kümnes kuupäev.

Õigustatud isik võib esitada taotluse kolme kuu jooksul pärast laagri toimumist.

Vallavalitsus teeb otsuse taotluse kohta taotluse esitamise tähtajale järgneva kuu 10. kuupäevaks.

Hüvitist makstakse kuni 50%, nelja ja enama alaealise lapsega pere puhul kuni 75% tasutud osalemistasust.

 

Hüvitis makstakse välja 20 päeva jooksul arvates taotluse rahuldamise tähtajast.

Lastelaagri osaleja kuluhüvitise taotlus

Mittetulundusliku tegevuse sihtotstarbeline toetamine

Rae valla eelarvest mittetulundusliku tegevuse sihtotstarbelise toetamise korra alusel saavad vallalt toetust taotleda MTÜ-d, sihtasutused ja eraisikud ning seda kultuuritegevuse, sporditegevuse, noorsootöö ja sotsiaaltöö projektide ellu viimiseks.

Toetust antakse kuni 80% projekti kogumaksumusest, eraisikutele suunatud toetuste (nt osalemine rahvusvahelisel tiitlivõistlusel) puhul kuni 50% projekti kogumaksumusest.

Enne taotluse esitamist tutvu kindlasti Rae valla eelarvest mittetulundusliku tegevuse sihtotstarbelise toetamise korraga, kus on toodud nõuded taotlejale, toetuse saamisele, loetletud toetuse määramise üldised kriteeriumid jne.

Taotluse palume esitada läbi e-keskkonna vajutades SIIA.

Toetuse taotlemiseks on vaja esitada vallavalitsusele vormikohane taotlus hiljemalt:

  • I taotlusvooru 15. veebruariks,
  • II taotlusvooru 15. maiks,
  • III taotlusvooru 15. augustiks,
  • IV taotlusvooru 15. novembriks.

Taotlus- ja aruandevormid

Taotlusi vaatab läbi ja hindab vallavalitsuse poolt moodustatud komisjon. Otsus toetamise/mitte toetamise kohta teeb vallavalitsus hiljemalt ühe kuu jooksul peale taotluste esitamise tähtaega. Toetuse saaja on kohustatud peale projekti lõppemist ühe kuu jooksul esitama vallavalitsusele aruande toetuse kasutamise kohta ning lisama sellele juurde kuludokumendid.
Taotleja igapäevaseks ülalpidamiseks vajalike tegevuskulude toetuste taotlemise puhul tuleb taotlus esitada eelarveaastale eelneva aasta 01. septembriks. Eelnimetatud toetust saavate ühenduste nimekiri ja toetussummad nähakse nimeliselt ette valla eelarves.

Komisjoni moodustamine ja selle põhimääruse kinnitamine

Komisjoni koosseisu kinnitamine
 

 

Noorte spordi- ja huvitegevuse kuluhüvitis

Toetus noorte spordi- ja huvitegevuseks on ette nähtud 7 – 19 aastase lapse treeningu või õppetasu osaliseks katmiseks.

Taotluse toetuse saamiseks võib esitada, kui on täidetud järgmised tingimused:
  1) võrdset hooldusõigust omavad vanemad või lapse ainuhooldusõigust omav vanem või lapse eestkostja on rahvastikuregistri andmetel valla elanik eelmise aasta 31. detsembril;
  2) laps, kelle treeningu või õppetasu kuluhüvitist taotletakse, õpib üldhariduskooli, kutsekooli või kõrgkooli päevases õppevormis ning on rahvastikuregistri andmetel Rae valla elanik.

Hüvitist makstakse tingimusel, et
  1) huvitegevust, välja arvatud sporditreeninguid, pakkuv organisatsioon on registreeritud Eesti Hariduse Infosüsteemis;
  2) sporditegevust pakkuvas organisatsioonis juhendab treeningut vastaval spordialal kutseseaduse tähenduses treeneri kutsekvalifikatsiooni omav isik, kes tõendab oma allkirjaga, et on taotleja lapse treener.

Hüvitist makstakse perioodi eest, mil taotleja ja huvitegevust pakkuv organisatsioon, sporditegevuse korral treener, vastavad eelnimetatud nõuetele.

Taotlusele tuleb lisada treeningtasu või õppetasu maksmise aluseks olev dokument ja maksmist tõendav dokument või nende koopiad.

Sporditegevuse hüvitise saaja laps esindab võimalusel ja vajadusel Rae valda vabariiklikel valdade võistlustel, muu huvitegevuse toetuse saaja laps konkurssidel ja ülevaatustel.

Hüvitist makstakse vastavalt iga lapse kohta ühe sporditegevuse ja ühe huvitegevuse eest kuni 50% tasutud treening- ja/või õppetasust. Nelja ja enama alaealise lapsega pere puhul on lapse hüvitis ühes kalendriaastas kuni 75% tasutud treening- ja/või õppetasust.

Hüvitist ei maksta Rae valla allasutuste spordi- ja huviringide osalustasu kompenseerimiseks.

Sporditegevuse hüvitist ei maksta juhul kui laps õpib Rae Huvialakooli spordiosakonnas või kui laps õpib Rae Vallavalitsusega lepingu sõlminud kohaliku omavalitsuse munitsipaalhuvikoolis spordi erialal, mille koolituskulud katab Rae Vallavalitsus.

Huvitegevuse hüvitist ei maksta juhul kui laps õpib Rae Huvialakoolis v.a huvialakooli spordiosakonnas või Rae Vallavalitsusega lepingu sõlminud kohaliku omavalitsuse munitsipaalhuvikoolis v.a. spordi erialal, mille koolituskulud katab Rae Vallavalitsus.

Kuluhüvitise taotluste esitamise tähtaeg jooksva kalendriaasta kohta on hiljemalt järgmise kalendriaasta 15. jaanuar (perioodil jaanuarist- detsembrini osutatud teenuste eest).

Vallavalitsus teeb otsuse taotluse kohta 45 päeva jooksul pärast taotluse esitamist.

Rae valla eelarvest perede toetamise kord